Menu Zamknij

Montaż zadaszenia tarasu – pergola drewniana

Pergola drewniana

Pergola – budowla ogrodowa w postaci zacienionej alei lub element budynku w architekturze. Składa się z dwóch rzędów podpór – słupów i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek podtrzymujących rośliny, najczęściej pnące.

Zadaszenie tarasu - pergola drewniana
Zadaszenie tarasu – pergola drewniana

Zadaszenie tarasu

Pergola jest nierozłącznym elementem wykończeniowym dla tarasów w nowoczesnym budownictwie. Podkreśla estetykę, jak i nadaje charakter nowoczesnej bryle budynków. Jako funkcjonalne zadaszenie tarasu sprawdzi się zarówno w czasie upałów, jak i wówczas, gdy pada deszcz. Poza tarasami domów jednorodzinnych, bardzo dobrze sprawdza się w roli zadaszenia nad tarasami lub ogródkami w kawiarniach, restauracjach czy hotelach.

Konstrukcja pergoli może być wykonana w całości z drewna klejonego KVH, BSH, z aluminium, dzięki czemu jest bardzo solidna, a jednocześnie optycznie lekka. Aluminiowy szkielet zadaszenia może być również obudowany drewnem. Można też spotkać zadaszone pergole, które będą łączyć w sobie elementy aluminiowe z drewnianymi.

Zadaszenie tarasu - pergola drewniana
Zadaszenie tarasu – pergola drewniana

Oferujemy profesjonalny montaż zadaszenia tarasu w postaci pergoli drewnianej. W celu uzyskania oferty, zapraszamy do kontaktu.