Menu Zamknij

Podbitka dachowa – montaż

Oferujemy profesjonalny montaż podbitki dachowej w konkurencyjnych cenach. Wieloletnie doświadczenie i rzesze zadowolonych Klientów są żywym dowodem na to, że warto nas wybrać. W dziale realizacji oraz na Facebook można obejrzeć wykonane przez nas prace. Każde wykonane przez nas zlecenie jest dla powodem do dumy, dlatego tak chętnie publikujemy nasze realizacje.

Podbitka dachowa

Podbitka dachowa to estetyczny sposób na obudowanie okapu, czyli spodniej części dachu wystającej poza obrys domu. Z czego może być wykonana podbitka dachowa? Oto nasze podpowiedzi. Okapu można nie zabudowywać, ale gdy krokwie są cienkie i niezbyt estetyczne lub widać spód pokrycia, lepiej przestrzeń między ścianą budynku a okapem zamknąć. Zabezpieczy to także przed zagnieżdżeniem się ptaków.

Podbitka dachowa z drewna

Drewno – To najstarszy sposób zabezpieczania okapu. Stosuje się deski świerkowe, sosnowe lub modrzewiowe. Deski grubości 17-22 mm o dowolnej szerokości i długości mogą mieć różne krawędzie: proste lub wyprofilowane na pióro i wpust albo wręby. Gdy są proste i układane na styk, nie trzeba robić otworów wentylacyjnych – między deskami powstają szczeliny. Jeśli natomiast są układane na zakład lub mają wyprofilowane krawędzie, trzeba pamiętać o pozostawieniu otworów wentylacyjnych i osłonięciu ich siatką.
Każdą z desek podbitki dachowej mocuje się w dwóch miejscach – na początku i na końcu. Jeśli jednak są długie, to odległość między gwoździami nie może być większa niż 80-100 cm. Drewno to naturalny materiał, który, niestety, wymaga konserwacji. To użyte na podbitki powinno być dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Warto je też przed ułożeniem pomalować lub polakierować, używając do tego wodoodpornych środków. Zabieg taki nie jest jednak w stanie zatrzymać naturalnego procesu starzenia się drewna. Dlatego co mniej więcej pięć lat należy go powtarzać.

Montaż podbitki dachowej
Montaż podbitki dachowej

Podbitka dachowa z PCV

PCV – To najpopularniejszy obecnie materiał stosowany na podbitki dachowej, zwłaszcza gdy dom jest wykończony oblicówką winylową. Wtedy podbitka dachowa stanowi element całego systemu elewacyjnego. Wyglądem przypominają one deski drewniane i sprzedawane są w kilku lub kilkunastu kolorach. Znacznie ułatwia to dobór koloru do elementów elewacji. Panele są lekkie, trwałe i nie wymagają skomplikowanej konserwacji, jedynie umycia raz na kilka lat wodą z dodatkiem środka antystatycznego. Do wyboru są panele wyprofilowane w kształcie jednej, dwóch lub trzech listew szerokości 10 cm każda i grubości zaledwie 1 mm, przy czym wszystkie mogą mieć powierzchnię gładką lub perforowaną na jednym albo wszystkich listwach. Elementy można docinać na potrzebną długość. Należy jednak pamiętać o tym, aby były one o kilka milimetrów krótsze, tak aby mogły się swobodnie odkształcać pod wpływem zmian temperatury. Do ściany elewacyjnej i deski okapowej przybija się drewniane listwy, a do nich – listwy wykończeniowe w kształcie litery „J” lub „F”, między które wsuwa się panele sidingowe. Każdy z nich powinien być mocowany co 30-60 cm (w zależności od zaleceń producenta).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania dopasowanej dla Państwa oferty.

Konserwacja i renowacja podbitki

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi montażu podbitki dachowej, a także jej konserwację.

Nasze usługi instalacji podbitki dachowej świadczymy na terenie całej Wielkopolski i województwa lubuskiego, głównie w takich miastach, jak: Poznań, Grodzisk Wielkopolski, Wolsztyn, Oborniki Wielkopolskie, Nowy Tomyśl, Opalenica, Buk, Zbąszyń, Szamotuły, Pniewy, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Międzyrzecz, Września i nie tylko.