robotnik

Zapewniamy profesjonalny montaż podbitki w ciągu 5-6 dni roboczych!

MASZYNOWE CZYSZCZENIE TARASÓW DREWNIANYCH

Czyszczenie oraz impregnację tarasu drewnianego należypowtarzać cyklicznie co roku, zwykle wraz z nadejściemokresu tarasowego - kwiecień. Jeśli zostanie to zaniedbane,już po 2–3 latach, pod wpływem wilgoci i promieniowania UV,taras pokryje się patyną-zszarzeje. Choć pod wpływem tegoprocesu taras nie ulega zniszczeniu,biodegradacji, to jednakwygląda to bardzo nieestetycznie.

Choć gatunki egzotyczne tarasów są odporne na grzyby, insekty i wilgoć, to wprzypadku zaniedbania czyszczenia i impregnacji, konieczna będzie renowacjatarasu przy pomocy środków chemicznych lub szczotkowania maszynowego. Wprzypadku, gdy proces olejowania nie był co roku powtarzany, niezbędna będziewizyta profesjonalistów.

O ile pielęgnację i bieżące czyszczenie tarasu mogą Państwo przeprowadzić samodzielnieza pomocą olejów i środków chemicznych, to renowacja mocno zniszczonego tarasu będziejuż dużo trudniejsza. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, firma BART-BUD-INSTALwprowadziła właśnie usługę - maszynowego czyszczenia i renowacji tarasów drewnianych.W pierwszej kolejności taras dokładnie czyścimy z wszelkich zabrudzeń: piachu, pyłu,odstających drzazg. Do czyszczenia można użyć myjki ciśnieniowej lub szczotki zesztywnym włosiem. Jednak większość tarasów jest montowanych z ryflowanych desek, a ichdokładne czyszczenie sprawia kłopot. W rowkach tych desek (ryflach) zatrzymuje sięnajwięcej zanieczyszczeń. Do tej czynności najlepiej wykorzystać maszynę do renowacjitarasów. Jest ona wyposażona w niezwykłą szczotkę, stworzoną specjalnie do tego zadania.Maszyna radzi sobie nie tylko z ryflem drobnym czy grubym, ale także bez problemówwyczyści gładkie deski. Precyzyjnie dociera tam gdzie tradycyjna szczotka czy myjkaciśnieniowa sobie nie radzą. Dodatkową zaletą maszyny jest możliwość zlikwidowaniapatyny na mocno zniszczonych tarasach bez konieczności używania środków chemicznych.Na tak przygotowanym tarasie możemy przystąpić do olejowania. Przed olejowaniem należyupewnić się czy powierzchnia tarasu jest już w pełni sucha i czysta. Taras po oczyszczaniupowinien być dokładnie odkurzony. Do olejowania używamy sprawdzonych olejów dotarasów drewnianych z którymi mamy wieloletnie doświadczenie (dostępne są oleje wróżnych odcieniach kolorystycznych). Tylko taki olej zapewni optymalną impregnacje izabezpieczenie drewna przed biologicznym niszczeniem. Stanowić on będzie swoistą tarczęochronną przed wodą, promieniami UV, glonami oraz tworzeniem się tłustych plam. Olej do tarasów drewnianych nakłada się gęstym pędzlem krótkowłosym, dokładnie wcierając wpowierzchnię drewna. Jest to jednak bardzo praco- i czasochłonna czynność. Tak samodokładnie, ale dużo szybciej, olej można nałożyć za pomocą tej samej maszyny do renowacjitarasów, której użyto do czyszczenia. Po takich zabiegach olej powinien tworzyć cienkąwarstewkę na deskach, powoli wsiąkając w drewno. Zaraz po jego wyschnięciu zmatowieje,a drewniany taras wyglądać będzie jak nowy.


  • altax_logo.jpg
  • gamrat_logo.jpg
  • plastivan-logo.jpg
  • remmers-logo.jpg
  • sadolin-logo.jpg
  • spax-logo.jpg
  • twinson-logo.jpg