box
 • Slajd01
 • Slajd02
 • Slajd03

  Obszar świadczonych usług

  Działamy głównie w rejonach Wielkopolski i województwa lubuskiego. Z naszych usług można skorzystać w takich miastach, jak: Poznań, Grodzisk Wielkopolski, Wolsztyn, Oborniki Wielkopolskie, Nowy Tomyśl, Opalenica, Buk, Zbąszyń, Szamotuły, Pniewy, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra i Międzyrzecz.

 • Slajd05

  Odśnieżanie dachu

  Usługa ta skierowana jest do firm, jak i klientów indywidualnych, którzy dbają o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i pracowników.  Nasza firma oferuje odśnieżanie dachów płaskich i skośnych, magazynów, hal, galerii handlowych, budowli użyteczności publicznej oraz domów mieszkalnych.

 • Slajd06

  Instalacje i sieci kanalizacji sanitarnej

  Przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynków
  Instalacje wodociągowe
  Przyłącza do budynków
  Instalacje grzewcze
  Kanalizacja deszczowa i odwodnienie budynków
  Usługi hydrauliczne

 • Slajd07

  Podbitka dachowa

  PCV - To najpopularniejszy obecnie materiał stosowany na podbitki, zwłaszcza gdy dom jest wykończony oblicówką winylową . Wtedy podbitka stanowi element całego systemu elewacyjnego. Wyglądem przypominają one deski drewniane i sprzedawane są w kilku lub kilkunastu kolorach.

 • Slajd08
 • Slajd09

  Odśnieżanie dachu

  Na właścicielach i zarządcach budynków ciąży obowiązek usuwania zalegających warstwa śniegu z dachów oraz zwisających lodowych sopli z dachu. Zakłada się, że może go być maksimum 30 cm/m2. Pamiętajmy jednak, że po jakimś czasie dolna, leżąca bezpośrednio na dachu warstwa zamienia się w lód.

 • Slajd10

  Instalacje sanitarne

  Oferujemy także usługi z zakresu: Instalacje i sieci kanalizacji sanitarnej, instalacje wodociągowe, instalacje grzewcze, kanalizacja deszczowa i odwodnienie budynków.

 • Slajd11

  Wypożyczanie i montaż rusztowań

  Firma oferuje wynajem rusztowań typu klin a jednocześnie świadczy usługę montażu i demontażu rusztowań. Posiadamy uprawnienia do montażu i demontażu rusztowań, a także do ich przeglądu w czasie użytkowania. Służymy doradztwem w kwestii doboru rusztowania (układu) do specyfiki pracy jaką klient zamierza wykonać.

   

 • Slajd12

  Podbitka dachowa

  DREWNO - To najstarszy sposób zabezpieczania okapu. Stosuje się deski świerkowe, sosnowe lub modrzewiowe. Deski grubości 17-22 mm o dowolnej szerokości i długości mogą mieć różne krawędzie: proste lub wyprofilowane na pióro i wpust albo wręby.

 • Slajd13

  Ciśnieniowe czyszczenie dachów

  Ciśnieniowe czyszczenie dachu – jest usługą skierowaną do klientów którzy chcą poprawić wizerunek swojego pokrycia dachowego, które jest porośnięte mchami, porostami, grzybami, czy też zabrudzone pyłem kominowym – bez  zbędnego i kosztownego jego ponownego przekładania.

 • Slajd14
 • Slajd16

  Systemy anty-ptak

  Nasza Firma zajmuje się kompleksową ochroną wszelkiego rodzaju obiektów przed ptakami. Moduły Anty-Ptak (odstraszacze ptaków) to nowoczesna, bezpieczna, solidna i przede wszystkim tania ochrona obiektów przed negatywnym działaniem ptaków miejskich.

 • Slajd17

  Konserwacje

  Aby nasz podbitka dachowa zachowywała swój efekt wizualny na lata należy co 4/5 lat poddać ją konserwacji. Konserwacja polega na szlifowaniu starej powłoki oraz na dwukrotnym malowaniu nowej.

 • Slajd18
 • Slajd19

  Tarasy drewniane i kompozytowe

  Proponujemy Państwu montaż tarasów drewnianych lub kompozytowych z takich materiałów jak deska egzotyczna, deska krajowa albo deska kompozytowa

Podbitka dachowa

Podbitka dachowa to estetyczny sposób na obudowanie okapu, czyli spodniej części dachu wystającej poza obrys domu. Z czego może być wykonana podbitka dachowa? Oto nasze podpowiedzi. Okapu można nie zabudowywać, ale gdy krokwie są cienkie i niezbyt estetyczne lub widać spód pokrycia, lepiej przestrzeń między ścianą budynku a okapem zamknąć. Zabezpieczy to także przed zagnieżdżeniem się ptaków.

Montaż podbitki dachowej

Podbitka dachowa z drewna

DREWNO - To najstarszy sposób zabezpieczania okapu. Stosuje się deski świerkowe, sosnowe lub modrzewiowe. Deski grubości 17-22 mm o dowolnej szerokości i długości mogą mieć różne krawędzie: proste lub wyprofilowane na pióro i wpust albo wręby. Gdy są proste i układane na styk, nie trzeba robić otworów wentylacyjnych – między deskami powstają szczeliny. Jeśli natomiast są układane na zakład lub mają wyprofilowane krawędzie, trzeba pamiętać o pozostawieniu otworów wentylacyjnych i osłonięciu ich siatką.
Każdą z desek podbitki dachowej mocuje się w dwóch miejscach – na początku i na końcu. Jeśli jednak są długie, to odległość między gwoździami nie może być większa niż 80-100 cm. Drewno to naturalny materiał, który, niestety, wymaga konserwacji. To użyte na podbitki powinno być dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Warto je też przed ułożeniem pomalować lub polakierować, używając do tego wodoodpornych środków. Zabieg taki nie jest jednak w stanie zatrzymać naturalnego procesu starzenia się drewna. Dlatego co mniej więcej pięć lat należy go powtarzać.

Podbitka dachowa z PCV

PCV - To najpopularniejszy obecnie materiał stosowany na podbitki dachowej, zwłaszcza gdy dom jest wykończony oblicówką winylową. Wtedy podbitka dachowa stanowi element całego systemu elewacyjnego. Wyglądem przypominają one deski drewniane i sprzedawane są w kilku lub kilkunastu kolorach. Znacznie ułatwia to dobór koloru do elementów elewacji. Panele są lekkie, trwałe i nie wymagają skomplikowanej konserwacji, jedynie umycia raz na kilka lat wodą z dodatkiem środka antystatycznego. Do wyboru są panele wyprofilowane w kształcie jednej, dwóch lub trzech listew szerokości 10 cm każda i grubości zaledwie 1 mm, przy czym wszystkie mogą mieć powierzchnię gładką lub perforowaną na jednym albo wszystkich listwach. Elementy można docinać na potrzebną długość. Należy jednak pamiętać o tym, aby były one o kilka milimetrów krótsze, tak aby mogły się swobodnie odkształcać pod wpływem zmian temperatury. Do ściany elewacyjnej i deski okapowej przybija się drewniane listwy, a do nich – listwy wykończeniowe w kształcie litery „J” lub „F”, między które wsuwa się panele sidingowe. Każdy z nich powinien być mocowany co 30-60 cm (w zależności od zaleceń producenta).

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi montażu podbitki dachowej, a także jej konserwację.

 

Nasze usługi świadczymy na terenie całej Wielkopolski i województwa lubuskiego, głównie w takich miastach, jak: Poznań, Grodzisk Wielkopolski, Wolsztyn, Oborniki Wielkopolskie, Nowy Tomyśl, Opalenica, Buk, Zbąszyń, Szamotuły, Pniewy, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Międzyrzecz, Września i nie tylko.